2 niezawodne sposoby aby stracić wagę i poprawić kondycję z e-bike! 0
Jak korzystać z roweru elektrycznego, aby poprawić formę?

Spójrzmy prawdzie w oczy, rowery elektryczne zapewniają świetny trening. Rower elektryczny pozwala ćwiczyć bez nadmiernego obciążenia stawów i mięśni, dzięki czemu możesz bez przeforsowania budować swoją siłę, kondycję i redukować masę ciała, szczególnie gdy nie ćwiczysz od wielu lat lub masz bariery zdrowotne i wyzwania. 

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest utrata wagi, czy po prostu utrzymanie formy, rower elektryczny może być doskonałym narzędziem do osiągnięcia dobrej kondycji i redukcji masy ciała. Oto 2 podstawowe sposoby na poprawę sylwetki i kondycji z wykorzystaniem roweru elektrycznego:

#1 KORZYSTAJ Z ROWERU JAKO PODSTAWOWEGO ŹRÓDŁA TRANSPORTU NA CO DZIEŃ

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że jeśli wykonasz odpowiednią ilość umiarkowanych ćwiczeń, będzie to miało bardzo dobry wpływ na twoje zdrowie. Nie każdy z nas ma czas i ochotę na cykliczne ćwiczenia aerobowe i dopasowanie ich do swojego grafiku, dlatego warto rozważyć aktywny transport, taki jazda do i z pracy na rowerze lub jazda na rowerze elektrycznym.

Jeżdżąc na rowerze do pracy, ćwiczysz dwa razy dziennie, kilka razy w tygodniu. Wystarczy chcieć :) 

 

#2 KORZYSTAJ Z TRYBÓW WSPOMAGANIA W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEBY

Jeśli o mnie chodzi to jazda na rowerze elektrycznym to tylko tryb "turbo" czyli najmocniejszy tryb wspomagania pedałowania, który pozwala jechać praktycznie bez doświadczania w nogach oporów toczenia.

Jednak jeśli chcesz potrenować bardziej i zaangażować swoje mięśnie do pracy (łydki, pośladki, mięśnie brzucha, kręgosłupa) możesz zmniejszać wspomaganie podczas jazdy po płaskiej drodze i włączać je jedynie podczas podjazdów pod na prawdę strome wzniesienia. Rowery elektryczne są stosunkowo ciężkie, jednak ich ciężar jest nieodczuwalny kiedy mamy włączone wspomaganie, ale gdy je wyłączymy, na prawdę czuć, że pedałujemy. 

A ty? Jakie są twoje metody aby poprawiać kondycję podczas jazdy rowerem elektrycznym? Podziel się swoimi sposobami w komentarzu. 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 538 684 116

Email: info@cycledenis.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl