Rowery elektryczne alternatywą dla samochodów? 0
Rowery elektryczne alternatywą dla samochodów?

Rower elektryczny to pojazd, który bardzo dobrze sprawdza się w zatłoczonych i zakorkowanych miastach. Bez przeszkód stanowi alternatywę dla auta czy dwukołowych pojazdów spalinowych.

Rowery elektryczne różnią się od tradycyjnych jedynie tym, że posiadają zamontowany niewielkich rozmiarów silnik elektryczny (w ramie lub w miejscu piasty) oraz akumulator, który działa wyłącznie w momencie, gdy pracują nogi rowerzysty, czyli podczas pedałowania. Z uwagi na regulacje prawne oraz bezpieczeństwo użytkowników rowerów z napędem elektrycznym po przekroczeniu prędkości 25 km/h silnik wyłącza się i prędkość powyżej utrzymujemy jedynie siłą własnych mięśni. Akumulator współczesnego roweru z napędem elektrycznym składa się z ogniw litowo-jonowych, które ładuje się jak każdą inną baterię, np. w telefonie czy komputerze. Bateria, która umożliwi kilkadziesiąt kilometrów przejazdu ładuje się w zależności od ładowarki i pojemności baterii do 6h.

„E-rower wyposażony w silnik i baterię wspiera rowerzystę podczas jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas pedałowania pod wiatr lub przy dużych podjazdach. Akumulatory rowerów elektrycznych pozwalają przejechać nawet do 150 kilometrów. Oczywiście, zasięg zależy od wielu czynników, m.in. trybu jazdy, rodzaju pokonywanej trasy, wagi rowerzysty oraz pojemność baterii” – mówi Marek Zaczyński, Product Manager E-bike z BMZ Poland

Rowery z napędem elektrycznym pozwalają bez większego wysiłku pokonywać duże dystanse. Sprawiają też, iż nawet osoby o ograniczonej kondycji mogą się wybrać na trasę z dużą ilością podjazdów. System napędowy, składający się z silnika oraz baterii, jest jedynie formą wspomagania podczas jazdy czy pokonywania wzniesień. By działał, rowerzysta musi pedałować.

E-rower to dobra opcja zarówno dla osób starszych, które obawiają się, że nie poradzą sobie na dłuższej przejażdżce jak i freeriderów, którzy dzięki wsparciu napędu dokonają eksploracji znacznie większego obszaru terenu niż korzystając z roweru klasycznego. Wsparcie napędu elektrycznego daje im bowiem możliwość pokonywania dużych dystansów oraz trudniejszych dróg bez znacznego obciążania organizmu. Rower z napędem elektrycznym będzie także doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które wraz z rodzicami chcą pokonywać długie dystanse, takie propozycje pojawiają się już na rynku, m.in. #scott lub #hibike

Kolejny  argument za e-rowerem to ekologia. Spaliny pochodzące z samochodu oraz innych pojazdów zatruwają powietrze i przyczyniają się do zwiększenia obecności dwutlenku węgla w atmosferze, a także powstania smogu. 

Rower elektryczny jest znacznie oszczędniejszy, jeśli porówna się go do samochodu. Koszt przejazdu 100km samochodem to kwota od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Dla porównania – ten sam dystans na rowerze elektrycznym to zaledwie kilkadziesiąt groszy.

źródło: Materiały Prasowe 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 538 684 116

Email: info@cycledenis.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl