Ebike kontra pedelec, jakie są różnice? 0
Pedelec vs E-bike, jakie są róznice

Często otrzymujemy pytania za pośrednictwem FB/tel na temat różnicy pomiędzy Peledec a E-bike. W tym wpisie postaram się wykazać podstawowe różnice.

Przyjęło się już, że używamy terminu e-bike dla rowerów elektrycznych, jest to określenie bardzo popularne i używa go każdy z branży z kim mamy kontakt ;). Jednakże poprawnie terminu e-bike używany dla pojazdów dwukołowych, które są w stanie poruszać się bez obracania pedałów i mogą pozostawać w ruchu wyłącznie w trybie "elektrycznym". Możesz jeździć jak na motorze lub pedałować, te funkcje są zupełnie niezależne. W Unii Europejskiej te pojazdy muszą posiadać homologację dopuszczającą je do ruchu na drogach publicznych, ale zwykle wykorzystywane są do jazdy poza trasami (offroad). 

Pedelec jest nazwą skrótem, która powstało ze słów pedal + electric + cycle. Istotą systemu jest fakt, że wspomaganie działa tylko podczas kręcenia pedałami. Wewnętrzny czujnik monitoruje kadencję lub moment obrotowy pedałów. Gdy pedałowanie ustanie, wspomaganie również się zatrzyma. 

Obecnie nazwa Pedelec i e-Bike jest akceptowalna jako e-Bike z punktu widzenia klientów. Oznacza to, że określenie roweru elektrycznego mianem e-Bike jest używane jako ogólny termin zarówno dla Pedelec, jak i pojazdów z przepustnicą, które poruszają się bez konieczności pedałowania. Za granicą (głównie w USA) termin „e-Bike” jest także używany w przypadku elektrycznych motocykli.

W związku z tym możemy powiedzieć, że większość producentów (takich jak m.in. Lovlelec, Geobike, Scott, Bulls, Specialized, Giant, Trek etc) zdecydowała się na terminologię e-Bike. W ten sposób produkt jest również klasyfikowany na naszej stronie.

Jeśli masz dodatkowe pytania napisz do nas lub odezwij się w komentarzu albo po prostu odwiedź nas na Facebooku :) 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 538 684 116

Email: info@cycledenis.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl